Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego, 230915 • A.B.S. • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ kierowniczy » końcówki drążków kierowniczych Citroën BX Break (XB-_) 1.6 (1987.01-1992.01) 116km » 230915 a.b.s.

Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 230915 A.B.S.

119.00 zł
cena zawiera vat 23%
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Wtorek:8 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Wtorek: 8 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (2 oceny)
numer części:

230915

dostawca:

A.B.S.

Status produktu: Normalny
Strona zabudowyz przodu
Wymiar gwintuFM14X1.5 RHT
Wymiar stożka [mm]16
Długość [mm]210
nr EAN8717109613773

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 230915 A.B.S.

    Producent Numer OE
    MERCEDES-BENZ212 330 23 03
    MERCEDES-BENZ2183300300
    MERCEDES-BENZA 212 330 23 03
    NumerProducentCena
    8500 23146KAWEbrak
    QR3936SQUINTONbrak
    0295345OCAPbrak
    G1-1447OPTIMALbrak
    10 93 8971SWAG Autoteile GmbHbrak
    10 93 8969SWAG Autoteile GmbHbrak
    V30-1813VAICObrak
    51060SPIDANbrak

    Zastosowanie Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 230915 A.B.S. w samochodach:

    Opinie Klientów o Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego 230915 A.B.S.:

    Adrian, Grodków
    2021-09-10
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Adrian, Grodków
    2021-09-10
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

    Drążek kierowniczy i końcówka drążka kierowniczego


    Drążek to element łączący zwrotnicę zawieszenia z przekładnią kierowniczą. Umożliwia prawidłowe prowadzenie przednich kół. Drążek zakończony jest elementem w kształcie litery "L". Jest on wyposażony w przegub kulowy. Jedno ramię zamocowane jest do drążka, drugie do zwrotnicy. Przegub jest elastyczny, dzięki niemu zawieszenie może poruszać się w pionie w stosunku do położenia przekładni kierowniczej.

    Zużycie drążków pogarsza dość istotnie prowadzenie pojazdu. Objawia się wibracjami na kierownicy, a także stukami, bardzo wyraźnie słyszalnymi zwłaszcza na nierównej nawierzchni. Ciekawostką jest fakt, że luzy drążka kierowniczego to jeden z najczęstszych powodów, z których pojazd nie przechodzi okresowego badania technicznego. Zaleca się, aby drążki wymieniać parami. Technicznie rzecz ujmując, sama wymiana drążka nie pociąga konieczności jednoczesnej wymiany końcówki. W praktyce jednak mechanicy zalecają taki właśnie sposób postępowania.

    Po dokonaniu wymiany drążków konieczne jest ustawienie zbieżności kół oraz sprawdzenie geometrii zawieszenia.

    Drążki i końcówki drążków są elementami eksploatacyjnymi, które zużywają się w toku eksploatacji pojazdu i podlegają okresowej wymianie. Okres eksploatacyjny dla większości aut jest różny.

    Firma A.B.S. jest stosunkowo nowym dostawcą części zamiennych do samochodów, bo powstała w roku 1978. Szybko ugruntowała sobie pozycję na rynku zamienników produkując stosunkowo nie drogie ale jednocześnie dobrej jakości części samochodowe początkowo do samochodów europejskich, później także do azjatyckich.

    A.B.S. koncentruje się na produkcji części zawieszenia, układu kierownicznego oraz układu hamulcowego. Produkowane przez A.B.S. auto części cieszą się uznaniem posiadaczy aut.

    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.